بیانیه ریاست محترم دانشکده ، جناب آقای دکتر چلداوی

AWT IMAGE

  بسمه تعالی

  وَ الَّذینَ جاهَدُوا فینا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنا وَ إِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنینَ (عنکبوت 69)

  و آنان که در (راه) ما (به جان و مال) جهد و کوشش کردند محققا آنها را به راه‏های (معرفت و لطف) خویش هدایت می‏کنیم، و همیشه خدا یار نکوکاران است.

  دانشجویان عزیز دانشکده پر افتخارمهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران

  علم و عالم را مکانتی است بس عظیم در آموزه های دین مبین. علم و دانش اگر تبدیل به گوهر ذات ما گردد به کار ما آید و به تحقیق جان انسان به تحصیل معارف متعالی می شود و به معنای واقعی فزونی می یابد. هم خود خداوند متعال ما را آموخت که بگوئیم " وَ قُلْ رَبِّ زِدْنی‏ عِلْماً ( طه114 ) و دائم بگو: پروردگارا برمن بیفزا علم را". این آیه مبارکه را اشارتی است بس ظریف بر این حقیقت نورانیه که علم از جنس وجود است و افزایش علم مر انسان را معادل است با فزونی جان و وجود انسان. و حاملان چنین علمی دانشمندانی هستند که ذره ذره وجودشان مالامال از عشق به انسانهاست و تقرب حضرت حق را در خدمت به مخلوقاتش جستجو می کنند.

  و اما بعد:

  عزیزان، دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران به حق سرمایه عظیم آموزش عالی این کشور است. بزرگترین ارکان این سرمایه ملی اساتید دانشمند و دانشجویان خوب و با ایمان این دانشکده هستند. این سرمایه های عظیم در بستر دانشکده جدید، که به امید خدا بزودی افتتاح خواهد شد، و با وجود امکانات و آزمایشگاه های بی نظیر، و تلاش شما و اساتید محترم، بی شک توانائی تبدیل دانشکده ما به بهترین دانشکده مهندسی برق در کشور را دارند.

  معتقدم که همت اصلی ما باید رساندن دانشکده مهندسی برق به جایگاه واقعی خودش در سطح کشور و در جهان اسلام باشد. برآنیم که دانشکده مهندسی برق را تبدیل به دانشکده ای نمائیم که در آن شور و نشاط علمی در بین دانشجویان موج می زند و هر روز یک اتفاق علمی در دانشکده می افتد و یک برنامه علمی در آن برگزار می شود. ترسیم خط مشی تعالی دانشکده، با کمک و هم فکری شما عزیزان اعم از همکاران عضو هیئت علمی، دانشجویان و کارمندان، در سه بعد آموزشی، پژوهشی و روابط انسانی امکان پذیر خواهد بود. و شایسته است نتیجه آن به عنوان "میثاق همگانی دانشکده مهندسی برق" شناخته شود و کلیه عزیزانی که بعد از اینجانب این مسئولیت خطیر را بر عهده می گیرند نیز بر لزوم ادامه آن صحه گذارند. میثاقی که همگی در تدوین آن سهیم هستیم پس بر آن متفقیم و منافع همگی و میهن عزیزمان و از همه مهم تر رضای حضرت حق تعالی در آن است. در این راستا مطمئن باشید کلیه پیشنهادات شما را شخصا مطالعه و آنهائی که به صلاح دانشکده و قابل اجرا باشند را اجرا خواهم نمود.

  عزیزان، از صمیم دل، تبریک خود را به مناسبت بهار طبیعت نثار جان های پاک شما و خانواده محترم تان می کنم و در سال همت مضاعف و کار مضاعف توفیقات سترگ علمی را برای شما از خداوند منان خواهانم.

  بیائیم دین خود را به این ملت بزرگ ادا کنیم و با همت عالی و دوش به دوش یکدیگر گام های بلندی برای سازندگی و تعالی ایران عزیز اسلامی برداریم.

  و لَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزیزٌ (حج 40) "وخدا کسانی را که یاری او کنند، یاری می‏نماید که وی توانا و عزیز است."

  به امید ظهور هر چه سریعتر منجی عالم بشریت حضرت حجه ابن الحسن ارواحنا له الفداء.

  والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

  احمد چلداوی

  کوچکترین معلم دانشکده مهندسی برق

  دانشگاه علم و صنعت ایران

  14/1/89


دفعات مشاهده: 5357 بار   |   دفعات چاپ: 1184 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 83 بار   |   0 نظر